Digitree Group ma plan na działania zagraniczne

20 grudnia 2019

Wkrótce w technologicznej Grupie Digitree Group nie będzie już niemieckiej spółki SARE GmbH, a działania zagraniczne realizować będzie przejęta rok temu spółka Fast White Cat zajmująca się wdrożeniami sklepów internetowych na platformie Magento oraz agencja kreatywno-interaktywna Ju:.

Ostateczna decyzja o likwidacji spółki SARE GmbH została podjęta dzisiaj, tj. 20.12.2019 r. przez jej Zgromadzenie Wspólników, a sam proces likwidacji będzie trwał do końca 2020 roku. Jak zapewnia Dariusz Piekarski, Prezes Digitree Group, wpłynie to jedynie na strukturę udziałową Grupy Kapitałowej, a nie będzie rzutować w żaden sposób na jej działalność, czy wyniki.

Wyniki SARE GmbH nie były konsolidowane z wynikami Grupy, dlatego decyzja o likwidacji naszej spółki zależnej, nie wpłynie na efekt końcowy naszych sprawozdań finansowych. – komentuje Dariusz Piekarski, Prezes Zarządu Digitree Group S.A. Mamy pomysł na rozwój działań zagranicznych przez pozostałe spółki z Grupy Digitree Group, które już w chwili obecnej z sukcesem realizują ten cel. Fast White Cat od kilku miesięcy współpracuje z Telecom Slovenije, gdzie prowadzi projekt mający na celu koordynację działań marketingowych tego klienta w oparciu o platformę Magento. Spółka ta odpowiada również za największe wdrożenie Magento 2 w Europie Środkowej dla firmy 4F. SAREsystem – flagowy produkt spółki Digitree Group – wykorzystywany jest przez klientów z 40 krajów świata, a nasza agencja kreatywno-interaktywna Ju: wychodzi obecnie ze swoimi usługami w zakresie wsparcia ecommerce, na rynek europejski. To właśnie te prężne projekty będziemy wspierać. Liczymy no to, że wyniki naszych działań będziemy mogli zaobserwować już wkrótce. – dodaje Dariusz Piekarski.

Fast White Cat w 2019 roku została dwukrotnie wyróżniona przez zagraniczny zespół analityków TopDevelopers.co jako jedna z 500 najlepszych agencji, zajmujących się tworzeniem sklepów internetowych na platformie Magento oraz jako jedna z najlepszych firm, zajmujących się wdrażaniem i rozwojem e-commerce.

Grupa Kapitałowa Digitree Group (do niedawna Grupa Kapitałowa SARE) w listopadzie br. przeprowadziła rebranding, związany z  intensywnym rozwojem swoich usług w kierunku kompleksowej realizacji działań dla klientów, opartych na digital marketingu.

Do Grupy Kapitałowej Digitree Group należą spółki i projekty oferujące kompleksowe usługi z zakresu digital marketingu, tj. SAREhub i SAREsystem, zapewniające narzędzia do komunikacji e-mail marketingowej i marketing automation, INIS – dostawca efektywnych mediów reklamowych JU: –  agencja kreatywno-interaktywna, Salelifter – monetyzująca i walidująca bazy danych oraz odpowiedzialna za generowanie leadów sprzedażowych, VideoTarget – sieć reklamy wideo, Cashback services – serwis cashbackowy, a także Adepto, odpowiadająca za generowanie leadów dla branży finansowej oraz dwie nowe spółki, przejęte przez Digitree Group w 2018 r., zajmujące się usługami dla e-commerce, tj. Fast White Cat zajmująca się wdrożeniami sklepów internetowych na platformie Magento oraz Sales Intelligence oferująca usługi marketingowe dla branży e-commerce.

Zeszłoroczne inwestycje przyniosły Grupie wzrost przychodów o ponad 20% r/r, a Digitree Group otworzyła się tym samym na nowe obszary działalności. Grupa działa obecnie głównie w usługach dla branży e-commerce – niemal połowa jej obrotów generowana jest z usług świadczonych właśnie dla tej branży, podczas gdy 2 lata temu były to w większości działania e-mail marketingowe.

 

Zachęcamy do lektury raportu ESPI dot. likwidacji SARE GmbH