Grupa SARE uruchomiła platformę reklamy wideo – VideoTarget.pl

8 czerwca 2018

Ruszyła nowa platforma reklamy i wymiany wideo VideoTarget.pl. Właścicielem sieci jest spółka MarketNews24 należąca do Grupy Kapitałowej SARE SA notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Platforma VideoTarget.pl aktywizuje wydawców, producentów oraz reklamodawców, pozwala na planowanie działań reklamowych, efektywną monetyzację treści wideo publikowanych na serwisach oraz co istotne na sprzedaż i wymianę contentu wideo między wydawcami i producentami.

Oferta dla reklamodawców skupia się wokół emisji spotów wideo, szerokich możliwości targetowania oraz dostępu do pełnych statystyk i możliwości optymalizacji kampanii reklamowych.

– W odpowiedzi na potrzeby rynku oraz z chęci rozwoju kompetencji wideo w Grupie SARE stworzyliśmy intuicyjną platformę do zarządzania materiałami wideo z przejrzystymi zasadami rozliczeń działań reklamowych. VideoTarget.pl to profesjonalne narzędzie do emisji reklam przy wideo oferujące szereg różnorodnych modeli biznesowych dopasowanych do oczekiwań wydawców i twórców wideo – mówi Piotr Chrzanowski, Managing Director VideoTarget.pl

Według danych z badania IAB Ad Ex polski rynek reklamy w 2017 r. wyniósł blisko 4 mld złotych – czyli o 9 proc więcej niż rok wcześniej. Jednym z głównych źródeł wzrostu była reklama wideo ( 38 proc. wzrostu całego rynku reklamy online w 2017 roku wygenerowało wideo).

– Segment reklamy wideo jest najbardziej dynamicznym obszarem rynku reklamy online. Jako spółka zajmująca się produkcją i dystrybucją wideo, nie mogliśmy przejść obok tego trendu obojętnie – mówi Rafał Mandes, CEO spółki MarketNews24, będącej właścicielem platformy VideoTarget.pl – Wielu naszych wydawców oczekiwało na takie rozwiązanie, dziś oddajemy im platformę do użytku – dodaje Rafał Mandes.

Już dziś wydawcy po zalogowaniu się na platformie Videotarget.pl mają dostęp do ponad 2 tys. materiałów, z których mogą  skorzystać. Dodatkowo do dyspozycji mają możliwość pobrania bezpłatnego playera z funkcjonalnością adserwera.

– Równolegle do silnie rosnącego rynku reklamy wideo, obserwujemy bardzo silny trend konsumencki, polegający na lawinowo rosnącej ilość emisji i konsumpcji treści wideo w Internecie – według prognoz Cisco do 2021 r. wideo będzie odpowiadać za 81% ruchu w polskich sieciach mobilnych. Dla porównania w roku 2016 było to 61%. – dodaje Rafał Mandes.

Nie bez znaczenia jest technologia, która stoi za rozwiązaniem Videotarget.pl. Platforma Videotarget.pl wykorzystuje narzędzia analityczne już dziś z powodzeniem wykorzystywane w Grupie SARE przy innych produktach i działaniach reklamowych.

– Jesteśmy bardzo zainteresowani rozbudową naszych kompetencji w zakresie wykorzystywania nośnika wideo jako narzędzia do efektywnych działań marketingowych. Sieci afiliacyjne, usługi zarządzania danymi, zaawansowane systemy i narzędzia wspierające sprzedaż oraz automatyzację działań marketingowych, które rozwijamy od dłuższego czasu wzbogacone o rozwiązania szeroko rozumianego wideo pozwolą na zaoferowaniu na rynku nowej jakości. Co ważne nasze rozwiązanie jest oparte o niezależną platformę przetwarzania danych i optymalizacji działań reklamowych – dziś jest to szczególnie istotne obserwując powszechnie znaną zmienność rozwiązań rynkowych. Dodatkowo, rozwój w obszarze wideo to dla nas także realizacja jednego z głównych założeń Strategii Grupy Kapitałowej SARE SA – mówi Dariusz Piekarski, Prezes Zarządu SARE SA.

Grupa SARE działa w branży komunikacji i marketingu w Internecie. Koncentrując się na segmencie marketing automation, pomaga w zwiększaniu sprzedaży produktów i usług swoich klientów.

Poszczególne spółki z Grupy SARE oferują komplementarne usługi w obszarze planowania i budowania strategii kampanii reklamowych, a zwłaszcza ich realizacji i analizy efektów. Wykorzystują do tego w szczególności autorskie systemy oprogramowania oraz obszerne bazy adresowe. Celem Grupy SARE jest komunikacja w modelu omnichannel, czyli integrowanie oraz zarządzanie wszystkimi kanałami komunikacji marketingowej, czego efektem jest zwiększanie rentowności przedsiębiorstw klientów Grupy.