SARE przejmuje Sales Intelligence

27 kwietnia 2018

SARE SA poinformowała o podpisaniu ze spółką HubStyle SA umowy inwestycyjnej oraz umowy sprzedaży akcji, której przedmiotem jest nabycie 100% kapitału spółki Sales Intelligence SA. Jest to następstwo podpisanego wcześniej dokumentu określającego proponowane warunki inwestycji tzw. Term Sheet, o którym spółka poinformowała 13 kwietnia 2018 r. Kwota transakcji została określona na 1,8 mln zł z możliwością powiększenia o earn-out.

Sales Intelligence to spółka zajmująca się dostarczaniem sklepom internetowym klientów w modelu performance marketingu. Z usług Spółki korzysta około 3000 sklepów internetowych, z których do najbardziej znanych należą: Zalando, RTV Euro AGD, MediaMarkt oraz eobuwie.pl. Spółka jest również właścicielem popularnej porównywarki cenowej Nokaut.pl, która umożliwia dostęp do kilku milionów produktów uwzględniając ich cechy oraz porównanie ich cen w ponad 1500 sklepach internetowych. Sales Intelligence to także portal bazarek.pl skupiający oferty cenowe blisko pół miliona produktów z ponad 800 sklepów w jednym miejscu umożliwiając użytkownikom przejście bezpośrednio do sklepu w celu finalizacji zamówienia.

„Spółka Sales Intelligence dysponuje dużą liczbą informacji o tendencjach zakupowych klientów. To aż 8 mln ofert, które wystawione są na rynku poprzez 400 współpracujących wydawców. Spółka w czasie rzeczywistym jest w stanie określić tendencje zakupowe i dostarczyć je do e-commerce. Dostrzegamy bardzo duży potencjał w integracji naszych działań np. w obszarze odzyskiwania porzuconych koszyków oraz śledzenia zachowań klientów na stronach internetowych, przyczyniając się do zwiększenia ich sprzedaży” – powiedział Dariusz Piekarski, Prezes Zarządu SARE SA.

W ubiegłym roku spółka SARE przejęła 83,35% udziałów spółki MarketNews24 specjalizującej się w tworzeniu i dystrybucji kontentu oraz treści video. Rok 2018 Grupa SARE rozpoczęła z nowym branżowym akcjonariuszem – Polinvest, należącym do funduszu inwestycyjnego 21 Concordia. W lutym 2018 roku, Polinvest nabył 65,45% udziałów Spółki, stając się jej większościowym akcjonariuszem.