Grupa SARE rezygnuje z przejęcia aktywów Gadu-Gadu

27 września 2017

Grupa SARE, działająca w obszarze usług wsparcia sprzedaży i e-marketingu, po przeprowadzeniu dokładnego due diligence aktywów Gadu-Gadu, zrezygnowała z ich przejęcia. List intencyjny w sprawie transakcji został podpisany w czerwcu, zgodnie z nim SARE miała wyłączność na negocjacje do końca września.

Rozmowy między SARE a Xevin Consulting Limited dotyczyły przejęcia takich aktywów Gadu-Gadu jak m.in. komunikator internetowy, sprzęt serwerowy, domeny internetowe gg.pl oraz gadu-gadu.pl, prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu oraz prawa własności do logotypów Gadu-Gadu. Potencjalna wartość transakcji wynosiła 2,4 mln zł.

„Nasza decyzja to efekt dokładnego due diligence. Biorąc pod uwagę ryzyka związane z nabytymi w wyniku tej transakcji aktywami, zdecydowaliśmy się realizować naszą strategię w inny sposób. Aktywa Gadu-Gadu były dla nas interesujące, ale nasze zasoby technologiczne, ludzkie i finansowe pozwolą nam skutecznie rozwijać ofertę również bez ich przejęcia” – powiedział Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE S.A.

W lipcu Spółka przejęła pakiet kontrolny MarketNews24, dzięki czemu weszła w obszar tworzenia kontentu wideo.

„Nie wykluczamy kolejnych akwizycji w przyszłości, ale zawsze będzie to efekt bardzo wnikliwej analizy korzyści i ryzyk” – podkreślił Dariusz Piekarski.

Grupa stawia na integrację technologii i organizacji oraz rozwój kompetencji w zakresie omnichannel, nie wykluczając przy tym fuzji i przejęć. Grupa prowadzi też własne prace R&D, skupiające się na rozwoju kompleksowych narzędzi zwiększających sprzedaż, przede wszystkim w modelu omnichannel, ale także standardowych rozwiązaniach abonamentowych.