Zmiany w Radzie Nadzorczej Grupy SARE

16 stycznia 2015

Zgromadzenie wspólników SARE SA na początku stycznia 2015 powołało nową radę nadzorczą spółki, której przewodniczącym został Adam Guz. Oprócz Adama Guza w skład nowej rady nadzorczej weszli także Krzysztof Wiśniewski, Jerzy Śliwa Damian Rutkowski oraz Przemysław Marcol.

Zmiany w Radzie Nadzorczej są naturalną konsekwencją zwiększenia zaangażowania w SARE przez WS Investments. W mojej opinii doświadczenie powołanych członków RN będzie dodatkowym wsparciem rozwoju naszej spółki – tłumaczy Tomasz Pruszczyński, prezes zarządu SARE SA. – Gratuluję Panu Adamowi Guzowi wyboru na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Jestem przekonany, że dzięki współpracy będziemy w stanie skutecznie realizować założone plany.

Nowi członkowie Rady Nadzorczej legitymują się szerokim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w wielu sektorach gospodarki.

Przewodniczący Rady Nadzorczej: Adam Guz
Założyciel i akcjonariusz LETUS CAPITAL SA z 20-letnim doświadczeniem na rynku doradztwa finansowego. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie z dyplomem BBA Thames Valley University London. Zrealizował wiele transakcji typu VC/PE ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w MSP, przedsiębiorców innowacyjnych lub prowadzących działalność badawczo-rozwojową. Na rynku doradczym obecny od 1993 roku. Zrealizował ponad 100 projektów. Wartość przeprowadzonych transakcji szacowana jest na ponad 100 mln EUR. Prywatnie miłośnik jazdy na nartach i gry w golfa.

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej: Krzysztof Wiśniewski
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Marketing i Zarządzanie oraz studiów MBA prowadzonych przez Uniwersytet Rotterdam/GFKM/Uniwersytet Gdański. Posiada około 20-letnie doświadczenie w biznesie na wysokich stanowiskach kierowniczych zdobyte w strukturach zarządzających międzynarodowych korporacji. Jako niezależny doradca angażował się w działania restrukturyzacyjne firm oraz w doradztwo i audyty w departamentach operacyjnych i sprzedaży. W WSI Capital odpowiedzialny za zarządzanie strategiczne oraz merytoryczne wsparcie spółek portfelowych oraz exit. W swoich działaniach bardzo skoncentrowany na procesowym podejściu, zachowaniu odpowiedniej dynamiki rozwoju organizacji i wykorzystaniu pełnych zasobów w celu osiągania coraz lepszych wyników.

Członek Rady Nadzorczej: Jerzy Śliwa
Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku ubezpieczenia gospodarcze. Doświadczenie w zarządzaniu zdobywał w KWK Halemba, przez 10 lat pełniąc funkcje kierownicze do stopnia nadsztygara. W okresie transformacji ustrojowej od 1991 roku piastował stanowisko kierownicze w firmie handlowej oraz w Centrali TU “Fenix” SA. Później przez pięć lat był pełnomocnikiem syndyka w TU Fenix SA oraz TU Polisa SA. W 2003 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu w firmie kurierskiej Siódemka Sp. z o.o., na którym przez 6 lat odpowiadał za współtworzenie spójnej strategii spółki. Kierując działalnością Siódemki wprowadził ją do grona największych firm kurierskich w kraju. Od 2009 przez kolejne 2 lata zasiadał w Radzie Nadzorczej tej firmy. W latach 2005 – 2012 był współwłaścicielem i Prezesem Zarządu firmy IT Alfa Projekt Sp. z o.o. do momentu jej sprzedaży funduszowi Abris Capital. Od października 2014 r. jest doradcą w WSI Capital Limited. Jego wiedza i doświadczenie w zakresie rozwoju finansowego i budowania silnej pozycji firmy na rynku wspomagają zarządzanie i tworzenie strategii firmy.

Członek Rady Nadzorczej: Damian Rutkowski
Od początku kariery zawodowej związany z branżą nowych technologii, marketingu oraz IT. Ukończył studia wyższe na Politechnice Śląskiej w Gliwicach SGH. Współzałożyciel i wieloletni uczestnik organów zarządczych i nadzorczych kilkunastu spółek z tego obszaru (w tym liderów w swojej dziedzinie). Współzałożyciel spółki SARE SA oraz OS3 multimedia / OS3 Group SA, które odznaczają się najdłuższymi stażami na rynku w obszarze komunikacji marketingowej. Pan Damian Rutkowski jest współzałożycielem spółki Medousa SA (właściciela marki fotosik.pl). Współtworzył również takie firmy jak Hostersi Sp. z o.o. ; Tupolska Sp z o.o.

Członek Rady Nadzorczej: Przemysław Marcol
Absolwent studiów prawniczych. Posiada doświadczenie w obsłudze spółek prawa handlowego. Potrafi obiektywnie ocenić skuteczność działań podejmowanych przez spółki w Grupie i doradzić wybór pewnych ścieżek rozwoju. Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju i Ochrony Komunikacji Elektronicznej.

O SARE.
Od 10 lat działamy na rynku szeroko pojętego e-marketingu i wsparcia sprzedaży. Innowacyjny, ciągle rozwijany wachlarz usług całej Grupy jest dopasowany do panujących trendów w Internecie. Kreujemy nową jakość w komunikacji online. Dostarczamy unikalne, autorskie rozwiązania, komplementarne usługi i profesjonalne narzędzia analityczne. Tworzymy strategie komunikacji, dostarczamy narzędzia i wiedzę, budujemy relacje z odbiorcami i zapewniamy ich lojalność. Od lat pracujemy dla czołowych polskich i międzynarodowych marek współtworząc ich sukcesy. Obiecujące prognozy dla branży zachęcają do dalszego doskonalenia usług Grupy. Koncentrujemy się również na ekspansji usług Grupy na rynkach zagranicznych. Od wielu lat obsługujemy klientów z całego świata, podpisując kolejne znaczące kontrakty. Zdobyliśmy uznanie w ponad 38 krajach na całym świecie. Zapotrzebowanie na usługi jakie oferujemy ciągle rośnie a my staramy się dopasować do oczekiwań nawet tych najbardziej wymagających klientów. Naszym celem jest zwiększanie sprzedaży przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów na działania marketingo-sprzedażowe poprzez automatyzację wszelkich dostępnych kanałów komunikacji w Internecie. W skład Grupy Kapitałowej SARE wchodzą następujące firmy:
SARE SA – lider wśród dostawców usług e-marketingu posiadający autorski system SARE – zaawansowane narzędzie do prowadzenia zintegrowanej, precyzyjnie targetowanej komunikacji w kanałach e-mail i mobile. Umożliwia budowę stałych relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami oraz innymi adresatami Twoich działań.
Inis Sp. z o.o.– Emailingowa Sieć Reklamowa, zapewnia kompleksową obsługę kampanii reklamowych rozliczając się za efekt i generując wysokiej jakości leady kontaktowe,
mr Target Sp. z o.o. – Interaktywny Dom Mediowy specjalizujący się w performance marketingu,
eMagenio Sp. z o.o. – specjaliści w prowadzeniu, tworzeniu i rozwijaniu sklepów internetowych na platformie Magento,
neronIT Sp. z o.o. – twórcy oprogramowania dla przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii internetowej
Salelifter Sp. z o.o. – dostawcy narzędzia do budowania baz danych i generowania na żywo targetowanych leadów sprzedażowych i marketingowych
TeleTarget Sp. z o.o. – Call Center zajmujące się projektowaniem i realizacją dedykowanych i profesjonalnych kampanii telemarketingowych na świecie.