ITSS Sp. z o.o. nowym inwestorem spółki zależnej Grupy Kapitałowej SARE

1 lutego 2013

neronIT Sp. z o.o. pozyskała nowego inwestora. IT Systems & Solutions Sp. z o.o. nabyła 13,02% udziałów w spółce zależnej Grupy Kapitałowej SARE. Nabycie udziałów przez inwestora w spółce technologicznej jest elementem misji realizowanej przez ITSS Sp. z o.o.

Budowa grupy kapitałowej, składającej się z rentownych spółek technologicznych to jedno z głównych założeń misji realizowanej przez IT Systems & Solutions Sp. z o.o. Prezes Zarządu ITSS Sp. z o.o. inwestycję w neronIT Sp. z o.o. komentuje następująco:

– Cieszymy się z inwestycji w neronIT. Nasza decyzja podyktowana jest planami rozwojowymi. Jako spółkę z branży IT, chcącą budować grupę kapitałową, w neronIT zainteresowało nas to, że jest to firma tworząca innowacyjne produkty z wykorzystaniem technologii internetowej. Znaczącym argumentem, była także przynależność Spółki do Grupy Kapitałowej SARE. To co wyróżnia spółkę wśród konkurencji, to wiedza, doświadczenie i przede wszystkim innowacyjność rozwiązań. Myślę, że efekty współpracy mogą być bardzo owocne. – komentuje Daniel Jaworski, Prezes Zarządu ITSS Sp. z o.o.

IT Systems & Solutions jest doświadczonym integratorem systemów informatycznych z doskonałą znajomością rynku IT. Dotychczasowe doświadczenie jest zbudowane dzięki relacjom z partnerami strategicznymi firmy poprzez oferowanie rozwiązań informatycznych, które wspierają najważniejsze procesy biznesowe klienta.

neronIT Sp. z o.o, w czerwcu 2012 roku dołączyła do Grupy Kapitałowej SARE S.A. Współpraca z neronIT i SARE jest efektem obecności obu Spółek na największych międzynarodowych targach teleinformatycznych w Hanowerze CeBIT 2012. Działa głównie na rynku meblarstwa oraz mass-mediów, telewizji kablowych, tworząc systemy i usługi dedykowane dla firm działających w wymienionych branżach. Podstawowymi produktami neronIt są autorskie internetowe systemy takie jak m.in. system eRozrys, system produkcja 3D, system zarządzania telewizją kablową neronCATV, neronCRM, neronCommerce.