SARE z nowym inwestorem

12 kwietnia 2012

5 kwietnia br. ujawniony został kolejny znaczący inwestor SARE S.A. Vasto Investment s.a.r.l. z Luksemburga to czwarty udziałowiec notowanej od marca 2011 roku na NewConnect rybnickiej firmy, który przekroczył próg 5 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Jak dotąd udziały powyżej 5 proc. były w rękach Członków Zarządu oraz założycieli SARE S.A. – Tomasza Pruszczyńskiego, Damiana Rutkowskiego oraz Krzysztofa Dębowskiego, który swoje udziały lokuje poprzez spółkę Amalfrida Holdings Limited z Cypru.

– Ujawnienie się kolejnego Inwestora, z udziałami powyżej 5 proc. to dla nas wyraźny sygnał, że SARE jest postrzegana jako solidny partner, z mocnym kapitałem na przyszłość – komentuje Tomasz Pruszczyński, Prezes Zarządu SARE S.A. – Vasto Investment to spółka, która od kilku lat inwestuje swoje środki na giełdzie, oceniamy więc, iż przed zwiększeniem portfela tej firmy o papiery wartościowe SARE, zostały przeprowadzone gruntowne analizy, w których nasza spółka wypadła pomyślnie.

Po ujawnieniu się nowego akcjonariusza SARE S.A., na rynku wtórnym pozostało ‘do wzięcia’ tylko nieco ponad 13 proc. akcji rybnickiej firmy. Władze spółki nie wykluczają, że wkrótce ujawni się kolejny inwestor, które wejdzie w posiadanie ponad 5 proc. akcji SARE S.A.

Vasto Investment już od kilku lat inwestuje w spółki notowane na rynku NewConnect. Obecnie poza akcjami SARE, posiada udziały przekraczające 10 proc. w spółkach, takich jak ATON-HT., Abak czy Microtech International.

źródło: Montrilo